depolama-ve-raf-sistemleri-banner-2
Ağır Yük Raf Sistemleri (KRT-R A)

Ağır Yük Raf Sistemleri büyük depolar için forklift ve benzeri istif makinaları ile yükleme yapılacak paletli ürünlerin kullanılacağı raf sistemidir

Orta-Hizmet-Tablalı-Raf-Sistemi-R-O-4-3
Orta Yük Raf Sistemleri (KRT-R O)

Orta Yük Raf Sistemleri Küçük ve orta hacimdeki ürünlerin depolanmasını sağlayan en ideal depolama yöntemidir. Fazla miktarda ürün stoklanmasına ihtiyaç duyulan durumlarda tavalar traverslar ile birlikte kullanılarak hacim arttırılır

Hafif-Yük-Raf-Sistemleri-(KRT-R-H)
Hafif Yük Raf Sistemleri (KRT-R H)

Hafif Yük Raf Sistemleri Küçük ve orta hacimdeki ürünlerin depolanmasını sağlayan en ideal depolama yöntemidir. Fazla miktarda ürün stoklanmasına ihtiyaç duyulan durumlarda tavalar traverslar ile birlikte kullanılarak hacim arttırılır

Askılı-Ürün-6
Askılı Ürün Depolama Sistemleri (KRT -R AS)

Askı Raf Sistemleri istenilen alana hızlı ve kolay monte edilebilmekte ve ekonomik çözüm olarak yaygın şekilde tercih edilmektedir. Projelendirme ve keşif avantajımızla size en uygun raf çözümünü, en ekonomik şartlarda sunmaktayız.

Sırt-Sırta-Raf-Sistemleri-(KRT–R-AS)
Sırt Sırta Raf Sistemleri (KRT- R AS)

Sırt Sırta Raf Sistemleri en yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip depo raf sistemidir. Sırt sırta depo raf sistemleri, iki modül arka arkaya gelecek şekilde yerleştirilip aralarına çift taraflı ara bağlantılar

Depolama ve Raf Sistemleri

Depolama ve raf sistemleri,  dilediğiniz her mekâna ve her müşteriye uygundur. İhtiyaçlarınızda göre güçlü çözüm ortağınız olarak depolama ve raf sistemleri projelerinize destek oluyor, başarınızla başarımızı katlıyoruz.

Raf sistemleri çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Sektörde yenilikçi, öncü ve müşteri memnuniyetini misyon edinmiş bir şirkettir.

Kortaş raf, en yeni modern tarz ve tasarımlarla lider bir kuruluş konumundadır. Daima yenilikler getiren bir şirket olarak bu sektöre damgasını vurmuştur.

Depolama ve Raf Sistemlerini Kimler Tercih Eder

Raf sistemleri ahşap ve metal olarak iki guruba ayrılmaktadır. Kortaş raf müşterilerine her türlü yardımı esirgemeden memnun kalmaları için özveri ile çalışmaktadır.  Ahşap raf sistemleri; bazı alışveriş mekânlarında, evler ve çeşitli yaşam alanlarında kullanım kolaylığı ve pratikliği ile dekoratif amaçlı olarak da çok sık kullanıldığını görebiliriz. Ahşap rafların, metal raf türü ile karşılaştırıldığı zaman, uzun ömürlü ve dayanıklı olmadıkları bir gerçektir. Bunun yanı sıra, dekoratif tasarımlara sahiptir. Fiyat olarak da çok daha uygun ve avantajlıdır.

Metal raf sistemleri ise cıvata somun raflar olarak da bilinmektedirler, Depolar için kullanıma daha uygundur. Günümüzde pek çok alışveriş merkezinden ve değişik türden şirketlerin depo bölümlerine kadar değişen kullanım alanlarında,  metal raf sistemleri tercih edilmektedir.

Depolama ve Raf  Sistemi Çeşitleri

Kullanım alanları olarak çeşitlilik gösteren bu sektörde en fazla tercih edilen çeşitlerine bir göz atalım:

  • Masalar
  • Sehpalar
  • Kalite kontrol masaları
  • Arabalar
  • Tekneler
  • Kumaş çevirme aparatı
  • Işıklı kabin
  • Ahşap raf ve dolaplar
  • Merdivenler
  • Çelik raf

Metal raf sistemlerinin avantajlarından bazılarına değinecek olursak:

Çok pratik ve basit bir şekilde kurulumu yapılabilen bu raflar, cıvata sayesinde birbirine sıkı bir şekilde kenetlenir. Metal raflar dayanıklılık açsından da tercih edilmektedir. Metal raflar genelde duvara monte edilmektedirler. Şayet duvara monte edilmeyecek ise,  bu özellikle çok geniş depo alanlarında olur, orta kısımda bu rafların kurulumu gerekir. O zaman metal rafları yukarıdan sağlamlaştırılan farklı bir sistemin de kurulması gerekir.

Firmamız müşterilerine her türlü desteği vermek için hazırdır. Firmamız müşterilerine ihtiyaç duyduğu raf sistemi için önce bir proje hazırlar. Rafın kullanım amacı ön planda tutularak bu proje hazırlanmaktadır. Rafın kullanılacağı alan araştırılır ve o alan için en uygun çelik raf ölçülerine karar verilir. Raflar, planlanan sürede başarılı bir şekilde yapılır. Her tür raf ihtiyaçlarınız ve kurulumu için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.